15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, UNICEF Türkiye Temsilcisi Dominicis ile bir araya geldi

23.11.2022
Emine Erdoğan, UNICEF Türkiye Temsilcisi Dominicis ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birlemiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis ile görüştü.

UNICEF tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Çocuk Forumu kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen görüşmede UNICEF Türkiye Temsilcisi Dominicis, Emine Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile imzaya açtığı Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı imzaladı.

Emine Erdoğan'ın, iklim değişikliğiyle mücadele ve çevreyle ilgili yürüttüğü çalışmalardan ilham aldıklarını söyleyen UNICEF Türkiye Temsilcisi Dominicis, bu alanda ortak çalışmalar yürütmek istediklerini belirtti.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Dominicis, "Haydi Kızlar" başta olmak üzere Emine Erdoğan'ın himaye ettiği eğitim kampanyalarının Türkiye'de özellikle kız çocuklarının eğitime katılımında büyük kazanımlar sağladığını ifade etti.

Emine Erdoğan da UNICEF'in çalışmalarını yakından takip ettiğini, eğitim ve çevre konularında iş birliği çalışmalarının yapılmasından memnuniyet duyacağını iletti.

Tüm Haberler