15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Macaristan Başbakanı Orban Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

11.11.2021
Macaristan Başbakanı Orban Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 5. toplantısı nedeniyle Türkiye’de bulunan Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ı resmî törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban’ın tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, iki ülke millî marşları çalındı, 21 pare top atışı yapıldı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Macaristan Başbakanı Orban’ın tören kıtasını selamlamasından sonra iki lider heyetlerini birbirlerine takdim etti. İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban, merdivenlerde Türkiye ve Macaristan bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban, karşılama töreninin ardından Türkiye'den yasa dışı yollarla çıkarılan tarihî eserlerin Macaristan'dan ülkeye iadesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törene katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban, Türkiye'den yasa dışı yollarla çıkarılan ve iadesi gerçekleştirilen tarihî eserleri birlikte inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Tüm Haberler