15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

30 Ağustos Zafer Bayramı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de Düzenlenen Törene Katıldı

30.08.2014
30 Ağustos Zafer Bayramı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de Düzenlenen Törene Katıldı

92. yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet erkânı ile Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Misak-ı Millî Kulesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

 

92. yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet erkânı ile Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Misak-ı Millî Kulesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk,

Büyük Zafer’in 92. Yıldönümünde bizlere miras olarak bıraktığın Cumhuriyeti, yine bize hedef olarak gösterdiğin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyor, gayret gösteriyoruz.

Milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkma iradesinin en önemli sembollerinden biri olan Büyük Zafer’in kazanılmasında emeği geçen başta zatı aliniz olmak üzere, tüm komutanlarımızı, subaylarımızı, askerlerimizi ve halkımızı minnetle anıyorum.

Büyük Zafer, milletimizin bin yıllık vatanı Anadolu’nun ebedi yurdumuz olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermesi bakımından da ayrı bir öneme sahiptir.

Kurtuluş Savaşımız boyunca dünyanın dört bir yanından dualarıyla ve verebildikleri her şeyle milletimize destek olan tüm kardeşlerimize de bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum.

Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması ve korunması uğrunda mücadele eden şehitlerimize ve gazilerimize milletim adına Allah’tan rahmet diliyorum.

Ruhun şad olsun.”

Tüm Haberler