15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan’da

07.11.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 4. toplantısı kapsamında resmî ziyarette bulunmak üzere gittiği Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Liszt Ferenc Havalimanı’nda; Macaristan Savunma Bakanı Tibor Benkö, Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay ile eşi Emel Oktay, Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, KKTC Macaristan Temsilcisi Selda Çimen ve Budapeşte Büyükelçiliği personeli karşıladı.

Ülkedeki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader ile Sandor Sarayında baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sandor Sarayına gelişinde Macaristan Cumhurbaşkanı Ader tarafından karşılandı. Görüşme öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Cumhurbaşkanı Ader Türkiye ve Macaristan bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere görüntü verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Macaristan ziyaretinde; eşi Emine Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik ediyor.

Tüm Haberler