Başvuru

ZİYARETLERLE İLGİLİ HUSUSLAR

Atatürk Müze Köşkü ziyaretleri Başbakanlık Çankaya Yerleşkesi 5 numaralı kapıdan giriş yapılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir. Pazartesi günleri genel temizlik nedeniyle ziyarete kapalı olan Müze Köşk hafta içi randevulu olarak, Cumartesi-Pazar günleri ile Ulusal Bayramlar ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde 13:00-17:00 saatleri arasında randevu alınmasına gerek olmaksızın ziyaret edilebilir. Müze ziyaretleri rehber eşliğinde ve en fazla 15’er kişilik gruplar halinde sıra esasıyla yapılmaktadır.

HAFTA İÇİ

Pazartesi günleri genel temizlik nedeniyle ziyarete kapalı olan Atatürk Müze Köşkü, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri randevu alınmak suretiyle gezilebilir.

Müzeyi hafta içi gezmek isteyenlerin ziyarette bulunmak istedikleri tarihten en az 10 gün önce (0 312) 403 54 44 numaralı telefonu arayarak randevu almaları gerekmektedir. Müze Köşk yetkilileriyle yapılan telefon görüşmesinde müze ziyaretinin yapılacağı gün ve saat belirlendikten sonra hazırlanması gereken başvuru dilekçesi ve ekindeki ziyaretçi isim listesine ilişkin bilgi verilir.

Ziyaret talebini içeren başvuru dilekçesinin isim listesiyle birlikte randevu tarihinden en az 7 gün önce ataturkmuzekosku@tccb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Müze ziyareti, gerekli yazışmaların tamamlanması ve onayların alınmasının ardından gerçekleştirilmektedir. Ziyaretçi gruplarının belirlenen gezi saatinden 10 dakika önce Başbakanlık Çankaya Yerleşkesi 5 numaralı kapıda hazır bulunmaları gerekmektedir.

HAFTA SONU

Atatürk Müze Köşkü ziyaretleri Cumartesi-Pazar günleri ile Ulusal Bayramlar ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde 13:00-17:00 saatleri arasında randevu alınmasına gerek olmadan gerçekleştirilmektedir.

Atatürk Müze Köşkü İrtibat Bilgileri:
Telefon : (0 312) 403 54 44
Faks : (0 312) 403 54 49