Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kuruluş Yıl Dönümü

31.05.2018

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 Haziran Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’e gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“100 yılı aşkın bilgi, birikim ve tecrübesiyle şanlı bayrağımızı semalarda onur ve gururla dalgalandıran Türk Hava Kuvvetlerimizin kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Güçlü alt yapısı ve gelişen teknolojiye uyumu sayesinde, dünya havacılığının önde gelen isimlerinden olan Türk Hava Kuvvetleri, üstün vazife anlayışıyla üstlendiği ulusal ve uluslararası görevlerde büyük başarılar elde etmekte, dünyada adından övgüyle söz ettirmektedir.

Göklerdeki gurur kaynağımız olan Türk Hava Kuvvetlerimiz, caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasına da önemli katkı sağlamaktadır.

Ülkemizin itibarlı kurumları arasında yer alan Türk Hava Kuvvetlerimizin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, hava şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”