Yavuz Sultan Selim Köprüsü Açılış Töreni Basın Açıklaması

25.08.2016

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla, birçok özelliği ile dünya ve ülkemiz mühendislik tarihi için büyük bir kilometre taşı olma niteliğindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun açılış töreni, 26 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Başbakanımız Sayın Binali Yılıdırım’ın iştirakleriyle gerçekleşecek törende, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili’nin yanısıra çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları da hazır bulunacaklardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın törene iştirak edecek olan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve Bosna-Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç ile ayrıca ikili görüşmeler yapması öngörülmektedir. Görüşmelerde ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.