Jandarma Genel Komutanlığı’nın Kuruluş Yıldönümü Mesajı

14.06.2016

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi’ye gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Milletimizin birlik ve bütünlüğü, devletimizin bekası için yüksek bir vazife şuuruyla görev yapan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzeninin korunması için, halkımızla iç içe görev yapan Jandarma Genel Komutanlığımız, devletimizin en köklü, en deneyimli kuruluşları arasında yer almaktadır.

Modernizasyon ve yeniden yapılanma çalışmalarına öncelik veren, iyi eğitimli, disiplinli, donanımlı, fedakar personeliyle bizleri her zaman gururlandıran Jandarma Genel Komutanlığımız, kanunların kendisine verdiği yetkiler çerçevesinde yürüttüğü çalışmalarıyla vatandaşlarımızın huzur ve refahının sağlanmasında önemli rol üstlenmiştir.

Bu düşüncelerle Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”