Sayıştay Başkanlığı’nın 154. Kuruluş Yıldönümü

29.05.2016

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sayıştay Başkanlığı’nın 154. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Sayıştay Başkanı Recai Akyel’e gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Kamu kaynaklarının doğru, etkin ve verimli bir şekilde kullanılması konusunda çok önemli görevler yürüten Sayıştay Başkanlığımızın 154. kuruluş yıldönümünde, şahsınızla birlikte kurumun tüm mensuplarını kutluyorum.

Ülkemizin “Yargı yetkisiyle donatılmış yüksek denetim organı” olan Sayıştay’ın, yetişmiş kadroları ve birikimiyle, milletimizin rızkından keserek devletine aktardığı vergilerin en doğru şekilde kullanılmasını temin etme yönündeki gayretlerini takdirle takip ediyorum.

2010 yılında yürürlüğe giren yeni Sayıştay Kanunu’nun, kurumun Türkiye Büyük Millet Meclisi adına yürüttüğü denetim faaliyetlerini daha etkin ve verimli kıldığına inanıyorum.

Gerçekleştirdiği hukuka uygunluk denetimleriyle, devletin mali şeffaflığının sağlanmasında hayati rol üstlenen Sayıştay’ın, bu doğrultudaki çalışmalarını önümüzdeki dönemde de kararlı ve sıkı bir şekilde yürüteceğinden şüphe duymuyorum.

Sayıştay Başkanlığımızın 154. kuruluş yıldönümünün bir kez daha hayırlı olmasını diliyor, şahsınızda kurumun üyelerini, mensuplarını sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”