Sayın Cumhurbaşkanımızın Fransa, Belçika ve Japonya’yı Ziyaretleri

02.10.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 4-9 Ekim 2015 tarihlerinde, Fransa, Belçika ve Japonya’ya birer ziyaret gerçekleştirecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ilk olarak, 4 Ekim 2015 tarihinde Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenecek “Teröre Karşı Milli Birlik” etkinliğine katılacak ve Fransa’da yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelecektir. Bunun akabinde Sayın Cumhurbaşkanımız, 5-6 Ekim 2015 tarihlerinde, Belçika Kralı Philippe’in davetine icabetle, Belçika’ya bir Devlet Ziyareti gerçekleştireceklerdir.

Belçika ile ilişkiler açısından bir ilki teşkil edecek olan Devlet Ziyareti kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız, Kral Philippe ve Belçika Başbakanı Charles Michel ile resmi temaslarda bulunacak, ayrıca Brüksel’de Avrupa Birliği’nin üst düzey yetkilileriyle biraraya gelecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıca, 6 Ekim 2015 tarihinde, Kral Philippe’le birlikte, Türkiye’nin onur konuğu olduğu “Europalia Kültür ve Sanat Festivali”nin resmi açılışını gerçekleştirecektir.

Müteakiben, Japonya’ya da bir ziyaret gerçekleştirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız ziyaret kapsamında İmparator Akihito ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile görüşecek ve çeşitli temaslarda bulunacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.