Sakarya Zaferi’nin Yıl Dönümü Mesajı

13.09.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sakarya Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla yayınladıkları mesaj aşağıdadır:

“İstiklal mücadelesinin seyrini değiştiren, askeri ve siyasi sonuçlarıyla aziz milletimiz için önemli bir dönüm noktası olan Sakarya Zaferi, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır.

Vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tutarak, inancı ve istiklali için canı pahasına mücadele veren aziz milletimiz, Sakarya Meydan Muharebesi’yle, bağımsızlık yolunda önemli bir engeli geride bırakmış, nihai zafere giden yolu açmıştır.

“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” anlayışıyla gerçekleştirilen bu zorlu muharebe sonucunda elde edilen zafer, Büyük Millet Meclisimizin dünyadaki itibarını yükseltirken, milletimizin ümidini ve kararlılığını da artırmıştır.

Cumhuriyetin ilanıyla, Kurtuluş Savaşımız ve onun en önemli safhalarından biri olan Sakarya Zaferi, nihai hedefine ulaşmıştır.

Bugün de, geçmişimizden aldığımız güçle, devletimizi ilelebet yaşatmak ve yeni nesillere daha güzel yarınlar bırakmak için, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.

Anadolu coğrafyasına ayak bastığımız ilk günden bu yana, özgürlük ve bağımsızlığımıza, aziz vatanımıza sahip çıkmak için hayatlarını feda etmekten çekinmemiş olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu düşüncelerle, Sakarya Zaferi’nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum. “