Sivas Kongresi’nin Yıl Dönümü

04.09.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sivas Kongresi’nin yıl dönümü dolayısıyla yayınladıkları mesaj aşağıdadır:

“Milli mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Sivas Kongresi ile vatanın bölünmez bir bütün olduğu ve aziz milletimizin bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Sivas Kongresi, Anadolu’da farklı cephelerde faaliyet gösteren milli güçlerin tek yürek, tek vücut olarak bağımsızlık ideali etrafında birleşmelerini, istiklal mücadelesinin daha da güçlenmesini sağlamıştır.

Milletimizin özgür ve bağımsız yaşama kararlılığının vurgulandığı bu kongre, düşman işgalinden kurtuluş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile neticelenecek sürecin en önemli aşamalarından birini teşkil etmektedir.

Sivas Kongresi’nde hakim olan milli birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, milletçe milli ve manevi değerler etrafında kenetlenmemizi, istiklal mücadelemizin zaferle taçlanmasını beraberinde getirmiştir.

Ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, tüm kazanımlara sahip çıkmamızı, ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, bu Kongre’ye ev sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”