Zafer Haftası

26.08.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Zafer Haftası dolayısıyla yayımladıkları mesaj aşağıdadır:

“Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan ve bayrak uğruna nice mücadeleler kazanmış, elde ettiği büyük başarılarla dünya tarihine damga vuran zaferlere imza atmıştır.

Ağustos ayının son haftası, tarih boyunca kazandığımız başarılar bakımından, Zafer Haftası olarak kutlanmaya değer, müstesna bir dönemdir.

Anadolu’nun kapıları milletimize açan, Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar uzanan bin yıllık sürecin başlangıcı olarak değerlendirebileceğimiz Malazgirt Zaferi, bu haftada kazanılmıştır.

Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktası olan, 26 Ağustos 1922’de Afyonkarahisar’da başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos’ta, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama kararlığının tüm dünyaya ilanı manasını taşıyan büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.

Bu zaferin verdiği moralle, aziz milletimiz aydınlık bir geleceğe ulaşma yolunda önemli hamleleri hayata geçirmiştir.

Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte, savaş alanında sergilenen azim ve kararlılık, Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde modern ve güçlü bir devlete ulaşmak için atılan tarihi adımlara da yansımıştır.

Bizler de, geçmişimizden aldığımız güçle, gelecek nesillere daha aydınlık ve güzel bir Türkiye bırakmak, ülkemizi daha ileriye taşımak için, çalışmalarımızı samimiyetle ve kararlılıkla sürdürüyoruz.

Zafer Haftası vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarını ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”