Jandarma Genel Komutanlığı’nın Kuruluş Yıldönümü

14.06.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay’a gönderdiklerimesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Yüksek bir vazife şuuruyla, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında, kamu düzeninin korunmasında görev alan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümü kutluyorum.

Ülkemizin güvenliği, aşayişin sağlanması ve halkımızın huzuru için, halkımızla içiçe görev yapan Jandarma Genel Komutanlığımız, iyi eğitimli personeli, donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve kabiliyetiyle gurur verici çalışmalara imza atmaktadır.

Modernizasyon ve yeniden yapılanma çalışmalarına öncelik veren Jandarma Genel Komutanlığımız, milletimizin birlik ve bütünlüğü, vatan topraklarının korunması için ülkemizin her köşesinde fedakarca hizmet vermektedir.

Bu düşüncelerle Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”