Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Kuruluş Yıldönümü

01.06.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’e gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Dünyanın ilk havacılık teşkilatlarından olan Türk Hava Kuvvetleri, 100 yılı aşkın süredir şanlı bayrağımızı semalarda gururla dalgalandırmaktadır.

Sahip olduğu üstün sürat ve tahrip gücü olan silahlar, donanımı, eğitimi ve harekat kabiliyetiyle savunma gücümüzü artıran Hava Kuvvetlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli unsurlarından biridir.

Caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiren Türk Hava Kuvvetleri,  gelişen teknolojiye uyumu, dinamik yapısı ve bir asrı aşan tecrübesiyle, uluslararası  görevlerde de üstün başarı elde ederek, dünyada adından övgüyle söz ettirmektedir.

Bu düşüncelerle Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluş yıldönümünü kutluyor, hava şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren Hava Kuvvetleri mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum..”