Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıldönümü

10.04.2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz’e gönderdikleri mesajları aşağıda yer almaktadır:

“Ülkemizdeki güven ve istikrar ortamının, halkımızın refah ve huzurunun korunmasında en büyük güvencemiz olan Türk Polis Teşkilatımız, kuruluşunun 170. yıldönümünü kutluyor.

Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve daha parlak yarınlara ulaşılabilmesi için, ülkedeki huzur ve güven ortamının sürekliliği büyük önem taşıyor.

Halkımız için fedakarca görev yapan Emniyet güçlerimizin, her zaman Anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan sorumluluklarını yerine getiriyor olması aziz milletimiz için bir iftihar kaynağıdır.

Polis Teşkilatımız, 170 yıllık bilgi ve deneyimiyle, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde büyük başarılara imza atmaktadır.

Türk Polis Teşkilatı, bundan sonra da halkımızın güven ve desteğiyle ülkemizde barış ve istikrarın korunması, vatandaşlarımızın huzur içinde yaşaması için yüksek vazife şuuruyla çalışmalarına devam edecektir.

Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Türk Polis Teşkilatımızın 170. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, tüm Emniyet mensuplarımıza başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”