Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Vefatı Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın Taziye Mesajı

23.01.2015

SUUDİ ARABİSTAN KRALI ABDULLAH'IN VEFATI DOLAYISIYLA CUMHURBAŞKANIMIZIN TAZİYE MESAJI


Suudi Arabistan Kralı, değerli kardeşim, Kral Abdullah bin Abdülaziz Al Suud’un vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum.

Merhuma Allah’tan rahmet niyaz ediyor; kardeş Suudi Arabistan halkına taziyelerimi iletiyorum.

Suudi Arabistan halkının refah ve kalkınmasına büyük hizmetlerde bulunmuş olan Kral Abdullah, İslam aleminin işbirliği ve dayanışmasını güçlendirme yolunda da önemli katkılarda bulunarak, başta Filistin meselesi ve Suriye’deki durum olmak üzere İslam dünyasının ve bölgemizin ortak sorunlarının çözümü için fevkalade gayretler sarfetmiştir.

Kral Abdullah’ın ayrıca, İslam dünyasının iki önemli şehri Mekke ve Medine’de yaptığı hizmetler Türkiye ve tüm İslam ülkelerince büyük takdir ve şükranla anılacaktır.

Türkiye olarak bizler, Kral Abdullah'ın görevde bulunduğu süre zarfında ülkelerimiz arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi yönünde yaptığı eşsiz katkıları da daima şükranla hatırlayacağız.

Bu acılı günde, köklü kardeşlik ilişkilerimizin bulunduğu Suudi Arabistan'ın kraliyet ailesine ve halkına milletim ve şahsım adına başsağlığı diliyor, en samimi taziyelerimi sunuyorum.