Beyaz Baston Körler Haftası Münasebetiyle Yayımlanan Mesaj

09.01.2015

Beyaz Baston Körler Haftası Münasebetiyle Yayımlanan Mesaj

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Beyaz Baston Körler Haftası münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için her şeyden önce bu meseleye ilişkin toplumsal hassasiyetin güçlendirilmesi gerekmektedir.

Devletimiz, engelli kardeşlerimizin haklarını elde etmelerini, toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılabilmelerini, hayat standartlarını yükseltmelerini hedefleyen çalışmalara büyük önem vermektedir.

Görme engelli vatandaşlarımız da, diğer engelli kardeşlerimiz gibi, ihtiyaçlarına uygun olarak tanzim edilen ortamlara ve kaliteli eğitim koşullarına kavuştuklarında, birçok faaliyetin içinde yer alabilmekte, üretime katkıda bulunabilmektedir.

Nitekim, küçük yaşlardan itibaren toplumla iç içe yaşayan, eğitim imkanlarından faydalanabilen engelli vatandaşlarımızın bugün büyük başarılara imza attıklarını görmek hepimiz için gurur vesilesidir.

Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkati çekerek, onların ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturabilmeyi amaçlayan Beyaz Baston Körler Haftası’nın, düzenlenecek muhtelif faaliyetlerle en verimli şekilde değerlendirileceğine inanıyorum.

Aziz milletimizin gereken duyarlılığı sergileyeceği inancıyla, görme engelli vatandaşlarımızı sorunlarını dile getirmeye ve geliştirilecek çözümler konusunda etkin biçimde rol üstlenmeye çağırıyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”