Pakistan'da Meydana Gelen Terör Saldırısı

16.12.2014

Pakistan'da Meydana Gelen Terör Saldırısı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’da meydana gelen ve çok sayıda masum öğrencinin hayatına malolan terör saldırısından sonra, Pakistan Cumhurbaşkanı Sayın Memnun Hüseyin ve Pakistan Başbakanı Sayın Navaz Şerif’i telefonla arayarak, derin üzüntülerini ifade etmiştir.

Bu görüşmelerinde bir ilim ve irfan yuvasına karşı düzenlenen hain saldırıyı şiddetle kınadığını dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımız, Pakistan halkının olayı metanetle karşılayıp, teröristlerin hain amaçlarına ulaşmalarına fırsat vermeyeceklerine yürekten inandığını ifade etmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, hiçbir insani, ahlaki ve vicdani değerle bağdaşmayan bu elim saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden Pakistanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilemiştir.

Rehin alınan diğer öğrencilerin sağ salim serbest bırakılmaları en büyük temennimizdir.

Türkiye, geçmişte olduğu gibi bugün de, kardeş Pakistan’ın zor günlerinde yanında olmaya devam edecek; yaraların sarılması, birlik ve beraberliklerinin sarsılmaması için elinden gelen gayreti gösterecektir.

Pakistanlı kardeşlerimizin acısı bizim acımız, hüznü bizim hüznümüzdür.

Bu menfur saldırıya karşı Pakistanlı kardeşlerimizle dayanışmamızın bir göstergesi olarak 1 gün yas ilan edilmiştir.