Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

27.09.2014

Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü” münasebetiyle Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’na gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Barbaros Hayrettin Paşa komutasında büyük bir donanmaya karşı 1538’de kazanılan Preveze Deniz Zaferi denizcilerimizin gurur abidesidir.

Osmanlı Devleti’nin Akdeniz’deki üstünlüğünü ve egemenliğini perçinleyen bu zafer, Donanmamızın gücünü ve kabiliyetini de tüm dünyaya göstermiştir.

Tarihi başarılarla dolu olan Deniz Kuvvetlerimiz, mazisinden tevarüs ettiği kahramanlık ve gelecek vizyonuyla her geçen gün etkinliğini artırmakta, uygulamaya konulan milli projelerle geleceğin güvenlik ortamına kendisini hazırlamaktadır.

Birikimi, donanımı, disiplini, üstün görev anlayışı, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden dinamik yapısıyla Deniz Kuvvetlerimiz, hem ülke savunmasına hem uluslararası barışa değerli katkılarda bulunmaktadır.

Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü'nde vatanı için mücadele eden bütün kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anıyor, sizi ve şahsınızda Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını en kalbi duygularımla selamlıyorum."