Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah’ın Ülkemize Ziyaretine İlişkin Basın Açıklaması

14.08.2022

MALEZYA KRALI SULTAN ABDULLAH Rİ’AYATUDDİN AL-MUSTAFA BİLLAH ŞAH’IN ÜLKEMİZE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ DEVLET ZİYARETİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI 

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle, 15-21 Ağustos 2022 tarihlerinde ülkemize bir devlet ziyareti gerçekleştirecektir.

Malezya ile dostluk, karşılıklı güven ve halklarımızın yararı temelinde hemen her alanda hızla gelişmekte olan ilişkilerimiz bağlamında üst düzey temaslar ivme kazanmıştır. Bu çerçevede, Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yaakob geçtiğimiz Temmuz ayında Türkiye’yi ziyaret etmiş ve bu vesileyle ilişkilerimiz “Kapsamlı Stratejik Ortaklık” düzeyine çıkarılmıştır. 

Sultan Abdullah’ın, beraberinde Kraliçe Tunku Hajah Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Almarhum Almutawakkil Alallah Sultan Iskandar Al-Haj da olduğu halde gerçekleştireceği sözkonusu ziyaret, yaklaşık 30 yıl aradan sonra Malezya’dan ülkemize Devlet Başkanı seviyesinde yapılacak ilk ziyaret olacak ve ikili ilişkilerimizi taçlandıracaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.