TRT'nin Kuruluş Yıldönümü

01.05.2022

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “TRT’nin 58. Kuruluş Yıl Dönümü” Dolayısıyla TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya Gönderdiği Kutlama Mesajı:

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun 58. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.

Kamu yayıncılığında dünyanın önde gelen kurumları arasında yer alan TRT, radyo ve televizyon yayınlarının yanı sıra dijital mecralar ve farklı platformlarda da yenilikçi çalışmalara imza atmaktadır.

Milli ve manevi değerlerimizin, zengin kültürümüzün tüm renkleriyle yansıma bulduğu TRT, ülkemizin görsel ve işitsel hafızasını oluşturmaktadır.

Haberden spora, müzikten belgesele, çocuktan kültüre kadar bütün kanallarıyla örnek olmayı sürdüren TRT, uluslararası kanallarıyla da ülkemizin dünyadaki sesi olmaktadır.

Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan ve beğenilerini kazanan çalışmaları hayata geçiren TRT’nin, başarılı yapımlarıyla tüm dünyada ilgiyle takip edilmesi de ülkemiz için ayrı bir öneme sahiptir.

Kendini sürekli yenileyen TRT’nin yenilikçi yayıncılık çizgisiyle nitelikli ve özgün projeleri hayata geçirmeye devam edeceğine inanıyorum.

Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, TRT ailesinin her bir mensubuna çalışmalarında başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.