Sayın Cumhurbaşkanımızın Bosna Hersek ve Karadağ’ı Ziyaretlerine İlişkin Basın Açıklaması

26.08.2021

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi’nin davetine icabetle, 27 Ağustos 2021 tarihinde Bosna-Hersek’e resmi bir ziyaret gerçekleştireceklerdir.

Ziyaret çerçevesinde Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Sayın Zeljko Komşiç ve Konsey Üyeleri Sayın Şefik Caferoviç ile Sayın Milorad Dodik’le yapılacak görüşmelerde, Türkiye ile Bosna-Hersek arasındaki ikili ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, mevcut işbirliğinin derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Bosna-Hersek’i ziyaretinin akabinde, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç’in davetine icabetle, 28 Ağustos 2021 tarihinde Karadağ’a resmi ziyaret gerçekleştireceklerdir.

Karadağ’da gerçekleştirilecek görüşmelerde ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla ele alınacak, işbirliğinin daha da geliştirilmesi imkânları üzerinde durulacaktır.

Her iki ziyaret sırasında da, Balkanlardaki güncel gelişmeler değerlendirilecek olup, diğer bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde de bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.