Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü

27.06.2019

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 28 Haziran Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’a gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölünmez bir parçası olan Kara Kuvvetlerimizin 2228. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Etkin, caydırıcı ve saygın Kara Kuvvetlerimiz sahip olduğu milli, manevi ve mesleki değerleri, yüksek nitelikli insan gücü, milli ve yerli modern harp silah ve araçlarıyla ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliğinin koruyucusu ve güvencesidir.

Kara Kuvvetlerimiz, yurt savunması ve kara hudutlarımızın güvenliğini sağlamanın yanı sıra icra ettiği NATO ve Barışı Destekleme harekatları ile bölgesel ve küresel barışa katkı yapmaya devam etmektedir.

Türk Kara Kuvvetlerimizin kuruluş yıldönümü vesilesiyle, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, yurt içi ve yurt dışında görevlerini gece gündüz başarıyla sürdüren tüm Kara Kuvvetleri mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”