Himaye Edilen Projeler

TÜBİTAK Ödülleri

TÜBİTAK Ödülleri

Türk bilim dünyasının en önemli ve itibarlı ödülleri olan “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK TWAS Teşvik Ödülleri” 24 Aralık 2014’te, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2014 yılında, 3 Bilim Ödülü, 2 Özel Ödül ile 14 Teşvik Ödülü verilmesine karar verildi.

Ayrıntılı Bilgi İçin : TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri

http://www.biltek.tubitak.gov.tr

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 1963 yılında “Marmara Turu” adıyla başlamış; ilk kez 1965 yılında uluslararası statü kazanmış ve 1966 yılında Cumhurbaşkanlığı makamı himayesine alınmıştır.

18 Nisan 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla basın turu yapılan organizasyon, 51. yılında, 26 Nisan-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında 8 etapta, Alanya’dan başlayarak Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca ilerleyerek İstanbul’da sona erdi.

Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu, 2015 yılında dünyaca ünlü sporcu ve takımların üst düzey mücadelesine sahne oldu. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 2008 yılından bu güne 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile dünya genelinde geniş bir erişim ağına ulaşmaktadır.

Detaylı Bilgi : http://www.tourofturkey.org/

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

20 Ocak 1995 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü Yönetmeliği”nde, Türk kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunan, ülkemiz kültür ve sanatının yücelmesine çalışan Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişiler ile kurumlara, devlet adına onurlandırmak ve özendirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmesi öngörülmüştür. Bu kapsamda, 2014 yılı için, değerlendirme kurulunca belirlenen Hülya Koçyiğit, Niyazi Sayın, Alev Alatlı, Engin Akarlı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’ne ödülleri takdim edilmiştir.

Ayrıntılı Bilgi İçin : Kültür Sanat Büyük Ödülleri

Bugüne Kadar Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini Alanların Listesi

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Ahlat ve yakın çevresindeki Selçuklu tarihî ve kültürel mirasının korunup geliştirilmesi temelinde sosyo-kültürel ve fiziksel gelişmeleri sağlayacak "Selçuklu Bölgesi Kültürel Temalı Gelişme ve Eylem Planı", Cumhurbaşkanlığı himayesinde tamamlandı.

Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Malazgirt ve Erciş’i kapsayan çalışma, Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde, bakanlıklar arası bir komite tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Sekretaryası aracılığıyla yürütülecek. Proje sonucunda, Van ve Bitlis illerini kapsayan bölgede, kültürel ve tarihî öğeler esas alınarak kültür ve turizmin geliştirilmesi hedefleniyor.