Himaye Edilen Projeler

Gallipoli Games 2015

Gallipoli Games 2015

Dünya tarihini değiştiren en önemli olaylardan biri olan Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılında, savaşa katılan ülkelerin dostluğunu pekiştirecek bir organizasyon düzenleniyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek Gelibolu Oyunları’nda Türkiye, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’dan katılacak üniversiteli sporcular 25-29 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de buluşacak.

Detaylı Bilgi İçin : http://www.gallipoligames.com

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu

Enerji alanında Türkiye’de düzenlenecek ilk küresel etkinlik mahiyetindeki 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) başkanlığında gerçekleşecektir. 25-28 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde toplanacak forumun teması “Enerji Düzenleme Dünyasını Buluşturmak” olarak belirlenmiştir.

Detaylı Bilgi için: http://www.wfer2015.org/?lang=tr

TÜBİTAK Ödülleri

TÜBİTAK Ödülleri

Türk bilim dünyasının en önemli ve itibarlı ödülleri olan “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK TWAS Teşvik Ödülleri” 24 Aralık 2014’te, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2014 yılında, 3 Bilim Ödülü, 2 Özel Ödül ile 14 Teşvik Ödülü verilmesine karar verildi.

Ayrıntılı Bilgi İçin : TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri

http://www.biltek.tubitak.gov.tr

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

20 Ocak 1995 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü Yönetmeliği”nde, Türk kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunan, ülkemiz kültür ve sanatının yücelmesine çalışan Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişiler ile kurumlara, devlet adına onurlandırmak ve özendirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmesi öngörülmüştür. Bu kapsamda, 2014 yılı için, değerlendirme kurulunca belirlenen Hülya Koçyiğit, Niyazi Sayın, Alev Alatlı, Engin Akarlı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’ne ödülleri takdim edilmiştir.

Ayrıntılı Bilgi İçin : Kültür Sanat Büyük Ödülleri

Bugüne Kadar Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini Alanların Listesi

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 21 takımdan 168 sporcunun katılımıyla Antalya’nın Alanya ilçesinde 27 Nisan’da başladı ve 4 Mayıs’ta İstanbul’da tamamlandı.

Dünya Bisiklet Birliği takviminde 2. HC (Hors Class) kategorisinde düzenlenen ve 8 etapta gerçekleştirilen turda sporcular, bin 204 kilometrelik mesafe kat etti. 8 profesyonel, 12 profesyonel kıta ve 1 de Türk takımı olmak üzere toplam 21 takımın mücadele ettiği 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda; Astana Pro Team, Belkin Pro Cycling Team, Cannondale, Lampre-Merida, Lotto-Balisol, OmegaPharma-Quick Step, Orica-GreenEDGE, Team Katusha, Bardiani-CSF, Caja Rural-Seguros RGA, CCC Polsat-Polkowice, Cofidis Solutions Credits, Çolombia, Drapac Professional Cycling, MTN-Qhubeka, Team Novo Nordisk,Topsport Vlaanderen-Baloise, UnitedHealthcare Pro Cycling Team, Wanty-Group Gobert, YellowFlou-Neri Sottoli ve Torku Şekerspor takımları yer aldı.

http://www.tourofturkey.org/

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Ahlat ve yakın çevresindeki Selçuklu tarihî ve kültürel mirasının korunup geliştirilmesi temelinde sosyo-kültürel ve fiziksel gelişmeleri sağlayacak "Selçuklu Bölgesi Kültürel Temalı Gelişme ve Eylem Planı", Cumhurbaşkanlığı himayesinde tamamlandı.

Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Malazgirt ve Erciş’i kapsayan çalışma, Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde, bakanlıklar arası bir komite tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Sekretaryası aracılığıyla yürütülecek. Proje sonucunda, Van ve Bitlis illerini kapsayan bölgede, kültürel ve tarihî öğeler esas alınarak kültür ve turizmin geliştirilmesi hedefleniyor.