Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

01Eylül

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaz Şehitliği'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaz Şehitliği'ni Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Girne'de bulunan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitliğe çelenk bıraktı.

01Eylül

“Türkiye, Garantör Ülke Sıfatıyla Kıbrıs Konusundaki Kararlılığını Sürdürecektir”

“Türkiye, Garantör Ülke Sıfatıyla Kıbrıs Konusundaki Kararlılığını Sürdürecektir”KKTC’de Cumhurbaşkanı Eroğlu ile düzenlendiği ortak basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin üzerine düşeni yaptığını, sürecin diğer muhataplarından da aynı samimiyet ve gayreti beklediğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz tribünde seyirci değiliz; adı üzerinde garantör ülkeyiz. Garantör ülke olarak elimiz her zaman Kuzey Kıbrıs’ın üzerindedir” dedi.

01Eylül

“Türkiye, Başından Beri Adil, Kalıcı ve Kapsamlı Bir Çözümden Yana”

“Türkiye, Başından Beri Adil, Kalıcı ve Kapsamlı Bir Çözümden Yana”KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Cumhurbaşkanlığında ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin başından beri adil, kalıcı ve kapsamlı bir çözümden yana olduğunu ifade ederek, “Kıbrıs meselesinin çözüme kavuşturulması adadaki her iki tarafa da önemli getiriler sağlayacağı gibi bölge açısından da huzur, istikrar ve refaha ciddi bir katkı yapacaktır” dedi.

Tümü