Himaye Edilen Projeler

TÜBİTAK Ödülleri

TÜBİTAK Ödülleri

Türk bilim dünyasının en önemli ve itibarlı ödülleri olan “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK TWAS Teşvik Ödülleri” 24 Aralık 2014’te, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2014 yılında, 3 Bilim Ödülü, 2 Özel Ödül ile 14 Teşvik Ödülü verilmesine karar verildi.

Ayrıntılı Bilgi İçin : TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri

http://www.biltek.tubitak.gov.tr

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

20 Ocak 1995 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü Yönetmeliği”nde, Türk kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunan, ülkemiz kültür ve sanatının yücelmesine çalışan Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişiler ile kurumlara, devlet adına onurlandırmak ve özendirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmesi öngörülmüştür. Bu kapsamda, 2014 yılı için, değerlendirme kurulunca belirlenen Hülya Koçyiğit, Niyazi Sayın, Alev Alatlı, Engin Akarlı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’ne ödülleri takdim edilmiştir.

Ayrıntılı Bilgi İçin : Kültür Sanat Büyük Ödülleri

Bugüne Kadar Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini Alanların Listesi

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 21 takımdan 168 sporcunun katılımıyla Antalya’nın Alanya ilçesinde 27 Nisan’da başladı ve 4 Mayıs’ta İstanbul’da tamamlandı.

Dünya Bisiklet Birliği takviminde 2. HC (Hors Class) kategorisinde düzenlenen ve 8 etapta gerçekleştirilen turda sporcular, bin 204 kilometrelik mesafe kat etti. 8 profesyonel, 12 profesyonel kıta ve 1 de Türk takımı olmak üzere toplam 21 takımın mücadele ettiği 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda; Astana Pro Team, Belkin Pro Cycling Team, Cannondale, Lampre-Merida, Lotto-Balisol, OmegaPharma-Quick Step, Orica-GreenEDGE, Team Katusha, Bardiani-CSF, Caja Rural-Seguros RGA, CCC Polsat-Polkowice, Cofidis Solutions Credits, Çolombia, Drapac Professional Cycling, MTN-Qhubeka, Team Novo Nordisk,Topsport Vlaanderen-Baloise, UnitedHealthcare Pro Cycling Team, Wanty-Group Gobert, YellowFlou-Neri Sottoli ve Torku Şekerspor takımları yer aldı.

http://www.tourofturkey.org/

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) koruma çalışmaları kapsamındaki “Dünya Kültür Mirası Listesinde” yer alan “Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası”nın korunmasına yönelik projelendirme ve uygulama çalışmaları Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Sivas Valiliği tarafından yürütülüyor

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın...

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Ahlat ve yakın çevresindeki Selçuklu tarihî ve kültürel mirasının korunup geliştirilmesi temelinde sosyo-kültürel ve fiziksel gelişmeleri sağlayacak "Selçuklu Bölgesi Kültürel Temalı Gelişme ve Eylem Planı", Cumhurbaşkanlığı himayesinde tamamlandı.

Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Malazgirt ve Erciş’i kapsayan çalışma, Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde, bakanlıklar arası bir komite tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Sekretaryası aracılığıyla yürütülecek. Proje sonucunda, Van ve Bitlis illerini kapsayan bölgede, kültürel ve tarihî öğeler esas alınarak kültür ve turizmin geliştirilmesi hedefleniyor.

ComeSeeTurkey Projesi

ComeSeeTurkey Projesi

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “ComeSeeTurkey Projesi” ile fotoğraf paylaşım platformu Instagram başta olmak üzere diğer sosyal medya mecraları kullanılarak Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtılması amaçlanmıştır.

Proje kapsamında; dünyanın farklı yerlerinden gelen tanımış 20 fotoğraf sanatçısı ile Türkiye’nin tarihî, kültürel ve doğal zenginliklerinin öne çıktığı 20’den fazla il ziyaret edilerek fotoğraflanmış ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştır.

Ayrıntılı Bilgi İçin : http://www.comeseeturkey.org/index.php