Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

23Nisan

Cumhurbaşkanı Gül, 23 Nisan Resmî Kabulüne Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, 23 Nisan Resmî Kabulüne KatıldıCumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM’nin açılışının 94. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis’te düzenlenen resmî kabule katıldı.

23Nisan

Cumhurbaşkanı Gül, 23 Nisan Çocuklarını Çankaya Köşkü’nde Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Gül, 23 Nisan Çocuklarını Çankaya Köşkü’nde Kabul EttiCumhurbaşkanı Abdullah Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ile Ankara’nın ilçelerindeki okullardan gelen öğrenci ve öğretmenleri Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

23Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı CoşkusuCumhurbaşkanı Abdullah Gül TBMM Genel Kurulu’ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Oturumu’nu izledi.

Tümü