Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

28Temmuz

“Allah, Bu Mübarek Günler Hatırına İslam Dünyasına Huzur ve Barış Versin”

“Allah, Bu Mübarek Günler Hatırına İslam Dünyasına Huzur ve Barış Versin”Bayram Namazını Sultanahmet Camisi’nde kılan ve namaz çıkışında vatandaşlarla bayramlaşıp çocuklarla fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Gül, “Irak, Suriye ve Gazze gibi yerlerdeki Müslüman kardeşlerimizin çilesini ve acısını içimizde yaşadığımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

27Temmuz

"Ramazan Bayramı’nın Ülkemize, İslam Dünyasına ve Tüm İnsanlığa Barış, Huzur ve Refah Getirmesini Temenni Ediyorum"

"Ramazan Bayramı’nın Ülkemize, İslam Dünyasına ve Tüm İnsanlığa Barış, Huzur ve Refah Getirmesini Temenni Ediyorum" Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Gül, dini bayramların, özünde var olan değerlerle, herkese insani sorumluluklarını hatırlatan bir yönü bulunduğuna işaret ederek, “Türkiye bölgesinde adeta güvenli bir ada konumundadır. Bu nedenle de memleketimizin kıymetini, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin değerini bilmemiz gerekmektedir” dedi.

24Temmuz

Cumhurbaşkanı Gül, Harp Akademileri Komutanlığının 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, Harp Akademileri Komutanlığının 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine KatıldıHarp Akademileri Komutanlığının 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, dönem birincilerine diplomalarını verdi. Törende Kara Harp Akademisi’nden 88, Deniz Harp Akademisi’nden 36, Hava Harp Akademisi’nden 52, dost ve müttefik ülkelerden ise 56 subay diplomasını aldı.

Tümü