Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

16Nisan

“Letonya, Coğrafi Açıdan Uzak, Ancak Kalben Yakın Dost Bir Memlekettir”

“Letonya, Coğrafi Açıdan Uzak, Ancak Kalben Yakın Dost Bir Memlekettir”Letonya Cumhurbaşkanı Berzins onuruna Çankaya Köşkü’nde resmî akşam yemeği veren Cumhurbaşkanı Gül, Letonya’nın coğrafi açıdan uzak, ancak kalben yakın dost bir memleket olduğunu belirterek, “İlişkilerimize en üst düzeyde gösterilen bu ihtimam, hiç şüphesiz tarihî bir sorumluluktan kaynaklanmaktadır. Nitekim 2015 yılında diplomatik ilişkilerimizin tesisinin 90’ıncı ve büyükelçiliklerimizin karşılıklı olarak açılmasının ise 10’uncu yıl dönümünü idrak edeceğiz” dedi.

16Nisan

“Türkiye ile Letonya Arasındaki İlişkinin Geçmişi Çok Köklüdür”

“Türkiye ile Letonya Arasındaki İlişkinin Geçmişi Çok Köklüdür”Letonya Cumhurbaşkanı Berzins ile ortak bir basın toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Gül, “Şunu memnuniyetle ifade etmek isterim ki, Avrupa içerisinde ekonomisi düzgün ve büyüyen iki ülke vardır şu anda; biri Türkiye biri Letonya’dır” dedi.

16Nisan

Cumhurbaşkanı Gül’den Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

Cumhurbaşkanı Gül’den Gündeme İlişkin DeğerlendirmelerCumhurbaşkanı Gül, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Tümü