Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

22Temmuz

“Suriyeli Kardeşlerimizin Acısını Derinden Hissediyor ve Üzerimize Düşen İnsanlık Görevini Yapmaya Çalışıyoruz”

“Suriyeli Kardeşlerimizin Acısını Derinden Hissediyor ve Üzerimize Düşen İnsanlık Görevini Yapmaya Çalışıyoruz”Malatya’da Suriyeli sığınmacılar ile iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Gül, Suriyelilerin tarihlerinin çok zor bir dönemini yaşadıklarını belirterek, “İslam tarihindeki Ensar-Muhacir ilişkisini şu anda yaşıyoruz. Bir Müslümana düşen kardeşlerini sokakta, dışarıda bırakmamak, onlara kucağını açmak ve en güzel misafirperverliği yapmaktır. Şimdi sizlere bunu yapmak için uğraşıyoruz” dedi.

20Temmuz

“Kıbrıs Meselesinin Çözülmesinin Zamanı Çoktan Gelmiş ve Geçmektedir”

“Kıbrıs Meselesinin Çözülmesinin Zamanı Çoktan Gelmiş ve Geçmektedir”20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Gül, “Biz her şeye rağmen Kıbrıs’ta, Ada’nın ortak sahibi olan iki halkın kurucu iradesini esas alan, müzakere edilmiş bir çözümün ulaşılabilir bir hedef olduğuna olan inancımızı sürdürmek istiyoruz. Ancak, bütün bu iyi niyetlerimiz, samimiyetimiz ve açık irademize rağmen Kıbrıs Türk tarafını çözümsüzlüğün mağduru haline getiren mevcut statükonun ilanihaye sürdürülmesine de müsaade etmeyeceğiz” dedi.

20Temmuz

Cumhurbaşkanı Gül, KKTC’de Atatürk Anıtına Çelenk Koydu ve Anıt Özel Defterini İmzaladı

Cumhurbaşkanı Gül, KKTC’de Atatürk Anıtına Çelenk Koydu ve Anıt Özel Defterini İmzaladıCumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında KKTC’de Atatürk anıtına çelenk koydu ve anıt özel defterini imzaladı.

Tümü