Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

22Ocak

“Halkımız, Partili Cumhurbaşkanlığına Sıcak Bakıyor”

“Halkımız, Partili Cumhurbaşkanlığına Sıcak Bakıyor”Tanzanya’ya hareketinden önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa değişikliği hakkında “Bu sürecin parlamento aşaması başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır. Bunun adı referandumdur. Şimdi ise gerçek sahibine gideceğiz, millete gideceğiz. Milletimizin bu referandumla ilgili vereceği karar ne olacak, bunu önce görmemiz lazım” dedi.

22Ocak

“Afrikalı Dostlarımızın FETÖ’ye Karşı Hassasiyeti Artmaktadır”

“Afrikalı Dostlarımızın FETÖ’ye Karşı Hassasiyeti Artmaktadır”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Afrika ziyaretinin ilk durağı olan Tanzanya’nın başkenti Darüsselam’a gitti. Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrikalı dostlarımız arasında FETÖ’ye, bu örgütün niyetlerine, yanıltıcı söylemlerine karşı hassasiyet her geçen gün tanıdıkça, derinliğine vakıf oldukça artmaktadır. 15 Temmuz gecesi suçüstü yakalanan bu örgütün, bu katil sürülerinin, artık ‘diyalog, hizmet, eğitim, ticaret’ diyerek gizlenme imkânı kalmamıştır” dedi.

21Ocak

“Yaptığımız Her Yatırımla, Attığımız Her Adımla İstikbalimizi Aydınlatacağız”

“Yaptığımız Her Yatırımla, Attığımız Her Adımla İstikbalimizi Aydınlatacağız”Tavşantepe Metro İstasyonu'nda Pendik'e yapılan yatırımların toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her zaman söylediğim gibi İstanbul'a hizmet etmek bir aşk, sevda, gönül işidir. Bu şehri ve bu şehrin insanlarını yürekten sevmiyorsanız, İstanbul'a verebileceğiniz hiçbir şey yoktur” dedi.

19Ocak

“Kendimiz ve Gönlünü Bize Çevirmiş Kardeşlerimiz İçin Güçlü Kalmak Zorundayız”

“Kendimiz ve Gönlünü Bize Çevirmiş Kardeşlerimiz İçin Güçlü Kalmak Zorundayız”35. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, devletimize sınır çizebiliriz, ama şu gönlümüze sınır çizemeyiz. Çünkü tarih bize bunu emrediyor. Bu gönlün içinde Suriye, Irak, Myanmar ve Türkistan’daki mağdur kardeşlerimiz de var; Bosna, Afrika ve Avrupa'nın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimiz de. Milletimiz bunca saldırıya rağmen hâlâ dimdik ayakta ise, gönül sınırlarımızın içindeki yüz milyonlarca kardeşimizin duası, sevgisi, teşviki sayesindedir” dedi.

18Ocak

“Adaletin Tesis Edildiği Her Yerde Huzur, Refah ve İstikrar Hâkim Olur”

“Adaletin Tesis Edildiği Her Yerde Huzur, Refah ve İstikrar Hâkim Olur”Yargıda Birlik Derneği üyelerine hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin darbecilerle, cuntacılarla, vesayet odaklarıyla mücadelesi adına yargıya verdiğimiz desteği, FETÖ kendi militanlarına yol açmak için kullanmıştır. Bu durum, sadece kadroların istilasına yol açmadı, aynı zamanda darbecilerle, cuntacılarla, vesayet odaklarıyla yaptığımız mücadeleye de çok büyük zararlar vermiştir” dedi.

Tüm Haberler