Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

22Şubat

“Yeni Yönetim Sisteminin Temel Mantığı, Güven ve İstikrardır”

“Yeni Yönetim Sisteminin Temel Mantığı, Güven ve İstikrardır”Türkiye Müteahhitler Birliği Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında, “Yeni sistemin en büyük getirisi, beş yıllık istikrar ortamını güvence altına alıyor olmasıdır. Bu beş yılı iyi değerlendirebilen Cumhurbaşkanı, gerçekten çok büyük projeleri hayata geçirebilir. Yok böyle olmaz da Cumhurbaşkanı seçilen kişi milletin kendisine verdiği bu krediyi çarçur ederse, tekrar sandığa gittiğinde tarihe gömülür” dedi.

20Şubat

Bakanlar Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi

Bakanlar Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde GerçekleştirildiBakanlar Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

19Şubat

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi 80 Milyonun Geleceği İçindir”

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi 80 Milyonun Geleceği İçindir”Adıyaman’da yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle birlikte, artık sandıktan kaçma, millî iradenin arkasından dolanıp vesayet güçleriyle iş tutma devri kapanıyor. Çünkü artık söz ve yetki doğrudan millete geçiyor” dedi.

19Şubat

“2023 Hedeflerimize Ulaşabilmemiz İçin Sistemi Değiştirmek Zorundayız”

“2023 Hedeflerimize Ulaşabilmemiz İçin Sistemi Değiştirmek Zorundayız”Gaziantep’te toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi, göz göre göre Anayasa kitapçıklarının fırlatılarak istikrar ve güven ortamının yerle bir edildiği o günlere geri göndermeye bizim gönlümüz razı değil. Millet yetkiyi ve sorumluluğu kime verdiğini oyunu kullanırken bilecek, tercihini ona göre yapacak. Türkiye’nin içinden geçtiği nazik dönemde, güçlü bir yönetime ihtiyacı var” dedi.

19Şubat

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehirde yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılmak için Gaziantep’te bulunuyor.

Tüm Haberler