Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

26Nisan

“Çocukların Açlıktan Öldüğü Bir Dünyada Huzur ve Barış Olmaz"

“Çocukların Açlıktan Öldüğü Bir Dünyada Huzur ve Barış Olmaz"Somali Cumhurbaşkanı Muhammed ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ve Somali’ye yapılan yardımlar hakkında, “Somali’de 6 milyon, Güney Sudan’da ise 1 milyon kişi yiyecek ekmek bulamıyor. Afrika genelinde ise çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 14 milyon kişi açlık çekiyor. Birçok batılı gelişmiş ülkenin bu tür insani trajediler karşısında üç maymunu oynadıklarını görüyoruz. Biz Kızılay'ımızla TİKA'mızla elimizden gelen bütün destekleri süratle, yoğun bir şekilde hazırladık, inşallah gönderiyoruz” dedi.

26Nisan

Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Cumhurbaşkanlığı KülliyesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetine icabetle Türkiye’ye resmî bir ziyarette bulunan Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullahi Muhammed Farmajo ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

26Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Pilotlar Günü Dolayısıyla Pilotları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Pilotlar Günü Dolayısıyla Pilotları Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’ dolayısıyla Türk yıldızlarının yanı sıra, asker, polis, sivil pilotlar ile Cumhurbaşkanlığında görevli pilotları kabul etti.

26Nisan

“AKPM’nin Kararı Siyasidir, Bunu Tanımıyoruz”

“AKPM’nin Kararı Siyasidir, Bunu Tanımıyoruz”Uluslararası haber ajansı Reuters’a bir mülakat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin AB üyeliği çerçevesinde 2004 yılında çıktığı siyasi denetim sürecine yeniden alınması kararına tepkisinin ne olduğunun sorulması üzerine, “Şu anda Türkiye'ye karşı alınan bu karar tamamen siyasidir. Biz zaten böyle bir kararı tanımıyoruz. İstedikleri kadar böyle bir kararı almış olsunlar. Çok da büyütmüyoruz. Bu karar alınmıştır, geçmiştir” dedi.

25Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM'nin 55. Kuruluş Yıl Dönümü Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM'nin 55. Kuruluş Yıl Dönümü Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 55. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törene katıldı.

Tüm Haberler