Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

24Nisan

Cumhurbaşkanı Gül, Adana Ticaret Borsası Kampüsü’nün Temel Atma Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, Adana Ticaret Borsası Kampüsü’nün Temel Atma Törenine KatıldıAdana Ticaret Borsası Kampüsü’nün temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, yeni kampüse kavuşacak ticaret borsasının şehre ve bölgeye çok büyük katkısı olacağını ifade ederek, “Bu modern kampüs, Adana’ya gerçekten yakışır. Burası sadece Adana’ya hizmet etmeyecek; bütün bölgeye, hatta Mezopotamya’ya ve çevremizdeki ülkelere hizmet edebilecek çok büyük bir tesis olacak” dedi.

24Nisan

“Biz Türkiye’yi Büyütme Sevdalısıyız”

“Biz Türkiye’yi Büyütme Sevdalısıyız”Adana Ticaret Borsası’nın 100. Yıl Ödül Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Gül, Adana’nın, bölgenin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olduğunu belirterek, “Adana, büyük sosyal olaylar, kültürel zenginlikler ve farklılıkların hep beraber olduğu bir şehirdir. Adana’nın kendine has özellikleri, sadece sizin için değil Türkiye için de büyük bir zenginliktir” dedi.

23Nisan

Cumhurbaşkanı Gül, 23 Nisan Resmî Kabulüne Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, 23 Nisan Resmî Kabulüne KatıldıCumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM’nin açılışının 94. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis’te düzenlenen resmî kabule katıldı.

Tümü