Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

20Aralık

“Eski Türkiye’yi Geri Getirmek İsteyenler Olabilir; Biz Yeni Türkiye’yi Kurmak İçin Daha Çok Çalışacağız”

“Eski Türkiye’yi Geri Getirmek İsteyenler Olabilir; Biz Yeni Türkiye’yi Kurmak İçin Daha Çok Çalışacağız”İstanbul’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi istikrar içinde yapısal adımları attığını ve bu adımların yeni Türkiye yolunda değerli olduğunu kaydederek, “2023’e kadar dikkat, hassasiyet ve sabırla yürüyeceğiz. Çok daha azimli, kararlı ve cesur olacağız. Biz işimize bakacağız. Onların işi bizi yavaşlatmak, bizim işimiz hızımızı daha da artırmaktır. Biz itibarımızdan ve gücümüzden bir şey kaybetmeyeceğiz” dedi.

19Aralık

“Bugüne Kadar Hiç Ayrı Düşmeyen Türkiye ve Katar’ın Ortak Paydası, Her Zaman Dünya Mazlumlarının Yanında Olmaktır”

“Bugüne Kadar Hiç Ayrı Düşmeyen Türkiye ve Katar’ın Ortak Paydası, Her Zaman Dünya Mazlumlarının Yanında Olmaktır”Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştiren Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ortak basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki iş birliğini daha da derinleştirmek için Yüksek Stratejik Komite kurulacağını kaydederek, “Attığımız ve atacağımız adımlar, her iki ülkenin de geleceğe yönelik ulusal, bölgesel ve uluslararası bazda neler olabileceğinin bir teminatıdır” dedi.

Tümü