Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

02Ekim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MİT Mensuplarına Takdirname

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MİT Mensuplarına TakdirnameCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul'da Türk vatandaşlarının kurtarılması operasyonunda görev yapan MİT mensuplarını takdirnameyle taltif etti.

01Ekim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’nin Yeni Yasama Yılı Açılış Resepsiyonuna Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’nin Yeni Yasama Yılı Açılış Resepsiyonuna KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 24. Dönem 5. Yasama Yılı Açılış Resepsiyonuna katıldı.

Tümü