Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

19Ağustos

“Türkiye, Önümüzdeki Dönemde Her Alanda Daha da İleri Gidecektir”

“Türkiye, Önümüzdeki Dönemde Her Alanda Daha da İleri Gidecektir”28 Ağustos’ta görev süresi dolacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, toplumun farklı kesimlerinden iş adamı, dinî lider, bilim insanı, yazar ve sanatçı, basın mensubu, sporcu, STK ve meslek kuruluşu temsilcilerine Çankaya Köşkü’nde ikinci veda resepsiyonunu verdi.

19Ağustos

Cumhurbaşkanı Gül, Feroz Ahmad’a Liyakat Nişanı Tevcih Etti

Cumhurbaşkanı Gül, Feroz Ahmad’a Liyakat Nişanı Tevcih EttiCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemleri ile modern Türkiye tarihi üzerine çok sayıda kitap, makale ve araştırmaya imza atmış olan Feroz Ahmad’a, Çankaya Köşkü’nde Liyakat Nişanı tevcih etti.

15Ağustos

Cumhurbaşkanı Gül, Süleyman Seba’nın Cenaze Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, Süleyman Seba’nın Cenaze Törenine KatıldıBeşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, Seba’nın ailesine, tüm Beşiktaş ve spor camiasına baş sağlığı dileyerek, “Kendisi Beşiktaş camiasından çıktı ama ne kadar büyük bir mutluluk ki bütün spor camiasının, herkesin sevgisini kazanmış bir kişilik oldu” dedi.

Tümü