Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

15Nisan

Cumhurbaşkanı Gül’den, Kırım Tatarları Lideri Kırımoğlu’na Cumhuriyet Nişanı

Cumhurbaşkanı Gül’den, Kırım Tatarları Lideri Kırımoğlu’na Cumhuriyet Nişanı Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Kırım Tatar Millî Meclisi Eski Başkanı Kırımoğlu’na Cumhuriyet Nişanı tevcih eden Cumhurbaşkanı Gül, Kırım’ın gönüllerde çok müstesna bir yeri olduğunu belirterek, “Kırımoğlu, Kırım Tatarlarının var olma ve insanca yaşama mücadelesinin bayraktarlığını yapmaktadır; onun hayatı adeta Kırım halkının çektiği çilelerin bir özetidir” dedi.

12Nisan

Cumhurbaşkanı Gül, Kutlu Doğum Haftası Açılış Programına Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, Kutlu Doğum Haftası Açılış Programına KatıldıAnkara’da, bu yılki ana teması “samimiyet” olan Kutlu Doğum Haftası açılış programına katılan Cumhurbaşkanı Gül, “İnanıyorum ki bu etkinlikler, toplumumuzda, Peygamberimizin yüce kişiliğinin, örnek hayatının ve aydınlatıcı rehberliğinin doğru bir şekilde anlaşılmasına; onun öncülüğünü yaptığı ve hepimize tavsiye ettiği huzur ve sevgi ikliminin oluşmasına çok anlamlı katkılarda bulunacaktır” dedi.

11Nisan

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Tanıtımı Çankaya Köşkü’nde Gerçekleştirildi

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Tanıtımı Çankaya Köşkü’nde GerçekleştirildiCumhurbaşkanı Gül, 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun tanıtımı amacıyla Çankaya Köşkü yerleşkesinde gerçekleştirilen “Basın Turu”na katıldı. Cumhurbaşkanı Gül, turun Türkiye’nin tanıtımına çok büyük katkı yaptığını belirterek, “Bu sene 50’ncisi gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun bu şekilde tanıtımını yapıyoruz. 50 yıl demek yarım asır demek. Bir spor faaliyetinin bu kadar istikrarlı bir şekilde yapılması çok önemli” dedi.

Tümü