Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

29Ocak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanatçıları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Ağırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanatçıları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda AğırladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; sinema, müzik ve televizyon dünyasından bazı isimleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.

28Ocak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Türkiye’nin 2023 Vizyonu İçin Cumhurbaşkanımızın Gösterdiği Hedefler, Yolumuzu Aydınlatıyor”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Türkiye’nin 2023 Vizyonu İçin Cumhurbaşkanımızın Gösterdiği Hedefler, Yolumuzu Aydınlatıyor”Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışmaları, yurt dışı ziyaretleri ve kabulleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Sayın Cumhurbaşkanımız, bugüne kadar hem devleti temsil, hem de halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olarak halkla temasını sürdürme noktasında nasıl yoğun bir performans sergilemişse, bundan sonra da aynı yoğunlukta çalışmalarını devam ettirecektir. Bugüne kadar Hükümet ve diğer devlet kurumlarıyla sağlanan uyum ve koordinasyon, bundan sonra da aynı çerçevede sürecektir” dedi.

Tümü