Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

30Ekim

MGK'da Paralel Yapı ile Mücadele Vurgusu

MGK'da Paralel Yapı ile Mücadele VurgusuMGK Ekim ayı olağan toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin millî güvenliğini tehdit eden ve kamu düzenini bozan iç ve dış legal görünüm altında illegal faaliyet yürüten paralel yapılanmalar ve illegal oluşumlar ile yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ilk kez Cumhurbaşkanı olarak başkanlık ettiği toplantıda çözüm süreci, Suriye ve Irak’taki son durum ile bölgesel gelişmeler de detaylı bir şekilde ele alındı.

29Ekim

“Mahsur Kalan İşçilerimizin Madenden Çıkartılması İçin Kararlı Bir Çalışma Yürütülmektedir”

“Mahsur Kalan İşçilerimizin Madenden Çıkartılması İçin Kararlı Bir Çalışma Yürütülmektedir”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'ın Güneyyurt Beldesi Pamuklar köyünde, 18 işçinin su baskını nedeniyle mahsur kaldığı maden ocağında incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tümü