Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

21Eylül

“Bu Operasyonun Her Türlü Başlıkları Tamamen Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Maharetidir”

“Bu Operasyonun Her Türlü Başlıkları Tamamen Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Maharetidir”Birleşmiş Milletler (BM) 69. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak için New York'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konsolosluk çalışanlarımızın kurtarılması sürecine değinerek, “Pazarlıktan neyi kastediyorlar bunu bilemem. Burada eğer maddi bir pazarlıktan bahsediyorlarsa, böyle bir şey katiyen söz konusu değil. Ama siyasi noktada, diplomatik bir pazarlıktan bahsediyorlarsa burada tabii ki siyasi, diplomatik bir pazarlık kesinlikle söz konusu. Zaten bu diplomasi zaferidir, siyasi bir pazarlığın neticesidir, bunun bir zaferidir” dedi.

21Eylül

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 69. Genel Kurulu'na Katılmak Üzere ABD'ye Gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 69. Genel Kurulu'na Katılmak Üzere ABD'ye GittiCumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 69. Genel Kurulu'na katılmak için ABD'nin New York kentine hareketinden önce bir basın açıklaması yaptı. ABD'de gerçekleştireceği temaslar hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; Musul Başkonsolosu, çalışanları ve ailelerinin 102 gün sonra özgürlüklerine kavuşmalarını da tüm millete bayram havası yaşatan tarihî bir olay olarak tanımladı.

Tümü