Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

27Mart

“Siyasette Sözünüzün Değeri İtibarınız Kadardır”

“Siyasette Sözünüzün Değeri İtibarınız Kadardır”Karabük Kent Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer sizin sözünüz millet nezdinde muteber değilse, noterden senet, bankadan çek de getirseniz bir hükmü olmaz. Ya demokrasi içinde mücadele etmesini öğrenecekler, ya da kendilerinden öncekiler gibi tarihin tozlu sayfalarındaki yerlerini alacaklar” dedi.

27Mart

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Safranbolu Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Safranbolu Belediyesi’ni Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreni ve çeşitli temaslar için bulunduğu Karabük’ten Safranbolu’ya geçerek, belediyeyi ziyaret etti ve vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Tümü