Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

24Ekim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya Parlamentosu’nu Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya Parlamentosu’nu Ziyaret EttiTalin’deki programı çerçevesinde Bağımsızlık Savaşı Anıtı’na çelenk koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Estonya Parlamentosu’nu, NATO Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi’ni ve E-Estonia Demo Merkezi’ni ziyaret etti.

24Ekim

“Türkiye’nin Kobani’ye Geçişle İlgili Önceliği, Özgür Suriye Ordusu ve Peşmergedir”

“Türkiye’nin Kobani’ye Geçişle İlgili Önceliği, Özgür Suriye Ordusu ve Peşmergedir”Estonya Cumhurbaşkanı Ilves ile düzenlediği ortak basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Kobani ile ilgili süreç bağlamındaki öncelik ve yaklaşımını ifade ederek, “PYD, peşmergelerden 150 kişi kadar bir grubun gelmesini kabul etti. Özgür Suriye Ordusu’ndan ise 1300 kişiyi, şu anda PYD kabul ettiğini ifade etmiş. Özgür Suriye Ordusu’nun, bizim tarafımızdan ilgili bölgeye geçmesinde zaten bir sıkıntımız yok. Buna olumlu yaklaştığımızı söylemiştik” dedi.

Tümü