Abdullah Gül

Abdullah Gül

29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1989’da uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu...

Biyografisinin tamamı

Abdullah Gül’ün Gündeminden

20Temmuz

“Kıbrıs Meselesinin Çözülmesinin Zamanı Çoktan Gelmiş ve Geçmektedir”

“Kıbrıs Meselesinin Çözülmesinin Zamanı Çoktan Gelmiş ve Geçmektedir”20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Gül, “Biz her şeye rağmen Kıbrıs’ta, Ada’nın ortak sahibi olan iki halkın kurucu iradesini esas alan, müzakere edilmiş bir çözümün ulaşılabilir bir hedef olduğuna olan inancımızı sürdürmek istiyoruz. Ancak, bütün bu iyi niyetlerimiz, samimiyetimiz ve açık irademize rağmen Kıbrıs Türk tarafını çözümsüzlüğün mağduru haline getiren mevcut statükonun ilanihaye sürdürülmesine de müsaade etmeyeceğiz” dedi.

20Temmuz

Cumhurbaşkanı Gül, KKTC’de Atatürk Anıtına Çelenk Koydu ve Anıt Özel Defterini İmzaladı

Cumhurbaşkanı Gül, KKTC’de Atatürk Anıtına Çelenk Koydu ve Anıt Özel Defterini İmzaladıCumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında KKTC’de Atatürk anıtına çelenk koydu ve anıt özel defterini imzaladı.

19Temmuz

Cumhurbaşkanı Gül, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Törenlerine Katıldı

Cumhurbaşkanı Gül, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Törenlerine KatıldıCumhurbaşkanı Abdullah Gül 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla Boğaz Şehitliği, Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük'ün anıt mezarlarında düzenlenen törenlere katıldı.

Tümü