Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

25Mayıs

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli Tapu Devir Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli Tapu Devir Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli tapu devir törenine katılarak bir konuşma yaptı.

25Mayıs

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri ve Türkiye İçin Başkanlık Sisteminin Temel Dinamikleri' Paneline Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri ve Türkiye İçin Başkanlık Sisteminin Temel Dinamikleri' Paneline KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SETA’da düzenlenen “Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri ve Türkiye İçin Başkanlık Sisteminin Temel Dinamikleri” paneline katıldı.

25Mayıs

“Esnaf ile Sanatkârlarımız Bu Ülkenin ve Milletin Omurgasıdır”

“Esnaf ile Sanatkârlarımız Bu Ülkenin ve Milletin Omurgasıdır”İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye Esnaf Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Esnafımızın, komşusunun siftahını düşünme hasletini, sözün senetten kıymetli olduğu anlayışını, hak edilmeyen kazancın insanı bedbaht edeceği kabulünü, yani Ahilik geleneğimizin kadim değerlerini mutlaka yaşatması gerekiyor” dedi.

Tümü