Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

18Ekim

“Sizin Buradaki Dik ve Vakur Duruşunuz, Bizim Türkiye’de Emniyet ve Huzur İçinde Olmamızı Sağlıyor”

“Sizin Buradaki Dik ve Vakur Duruşunuz, Bizim Türkiye’de Emniyet ve Huzur İçinde Olmamızı Sağlıyor”Afganistan’da ISAF bünyesinde Türk askerinin görev yaptığı Doğan Kışlası'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afganistan’da diğer hiçbir yabancı askerin mazhar olamadığı şekilde yerel halkında ilgi ve teveccühüne mazhar olduğunuzu biliyorum. Ay yıldızlı bayrağımız Afganistan’da barış, dayanışma ve kardeşlik anlamına geliyor” dedi.

18Ekim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan’da İcra Heyeti Başkanı Abdullah ve Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Dostum’u Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan’da İcra Heyeti Başkanı Abdullah ve Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Dostum’u Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Başkanlığı Sarayı’nda bulunan Koti Baghcha Köşkü’nde, Afganistan İcra Heyeti Başkanı Abdullah Abdullah ve Afganistan Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum’u ayrı ayrı kabul etti.

Tümü