Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

02Eylül

“Cumhurbaşkanlığı Makamı Duygusallığı Taşıyan Bir Yer Değildir”

“Cumhurbaşkanlığı Makamı Duygusallığı Taşıyan Bir Yer Değildir”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü’ye hareketinden önce basın mensuplarının, Diyarbakır’da düşen F-16 uçağı, Cumhurbaşkanı olarak yeni ikamet adresi, bazı parti yöneticilerinin Cumhurbaşkanlığının davetlerine katılmaması ve çözüm süreciyle ilgili yeni yapılanma hakkındaki sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Aralık operasyonuyla ilgili kararı, “Takipsizlik kararının ne anlama geldiğini hukukla ilgisi olan herkes bilir; itirazı olan varsa onlar da itirazlarını yapar” şeklinde değerlendirdi.

02Eylül

“Türkiye ile Azerbaycan, Kültürel ve İnsani Bağlarla Din ve Dil Birliğinden Gücünü Alan Stratejik Ortaklardır”

“Türkiye ile Azerbaycan, Kültürel ve İnsani Bağlarla Din ve Dil Birliğinden Gücünü Alan Stratejik Ortaklardır”Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in davetlisi olarak resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Bakü’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin stratejik ortaklık seviyesine ulaştığını kaydederek, “Güney Kafkasya’da barış, istikrar ve refah ortamının egemen kılınması, Türkiye’nin dış politika öncelikleri arasında yer almaktadır. Bu çerçevede Güney Kafkasya’daki gelişmeleri yakından izliyoruz” dedi.

01Eylül

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaz Şehitliği'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaz Şehitliği'ni Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Girne'de bulunan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitliğe çelenk bıraktı.

Tümü