Cumhurbaşkanlarımız

M. Kemal ATATÜRK

M. Kemal ATATÜRK

Görev Süresi:
29 Ekim 1923 - 10 Kasım 1938

İsmet İNÖNÜ

İsmet İNÖNÜ

Görev Süresi:
11 Kasım 1938 - 22 Mayıs 1950

Celal BAYAR

Celal BAYAR

Görev Süresi:
22 Mayıs 1950 - 27 Mayıs 1960

Cemal GÜRSEL

Cemal GÜRSEL

Görev Süresi:
27 Mayıs 1960 - 28 Mart 1966

Cevdet SUNAY

Cevdet SUNAY

Görev Süresi:
28 Mart 1966 - 28 Mart 1973

Fahri KORUTÜRK

Fahri KORUTÜRK

Görev Süresi:
6 Nisan 1973 - 6 Nisan 1980

Kenan EVREN

Kenan EVREN

Görev Süresi:
9 Kasım 1982 - 9 Kasım 1989

Turgut ÖZAL

Turgut ÖZAL

Görev Süresi:
9 Kasım 1989 - 17 Nisan 1993

Süleyman DEMİREL

Süleyman DEMİREL

Görev Süresi:
16 Mayıs 1993 - 16 Mayıs 2000

Ahmet Necdet SEZER

Ahmet Necdet SEZER

Görev Süresi:
16 Mayıs 2000 - 28 Ağustos 2007

Abdullah GÜL

Abdullah GÜL

Görev Süresi:
28 Ağustos 2007 - 28 Ağustos 2014