Cumhurbaşkanlığı ArşivindenFoto GaleriVideo GaleriCumhurbaşkanına YazınCumhurbaşkanı NeredeSanal Tur

Haydar Görk

12.01.2015

Görev Süresi : 15.06.1954 - 14.05.1955

7 Nisan 1929’da Dışişleri Bakanlığı’nda başlayan mesleki hayatında 3. Kâtiplik, Moskova Konsolosluğu Kançılarya görevi, Bakanlık Katib-i Umumilik Kalemi, Roma’da 2. Kâtiplik ve Başkâtiplik, Tokyo’da Başkâtiplik, Varşova’da Orta Elçilik Müsteşarlığı ve Müsteşarlık, Bakanlık Milletlerarası Ekonomik İlişkiler Dairesi Umum Müdürlüğü, Umum Kâtip 1. Yardımcılığı, Washington ve Madrid Büyükelçilikleri, Paris’te NATO Delegeliği ve merkezde Katib-i Umumi Refakat Elçiliği görevlerinde bulunduktan sonra, 4 Mart 1961’de emekliye ayrıldı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevini 15.06.1954-14.05.1955 tarihleri arasında üstlendi.

23 Mart 1966’da yaşamını yitirdi.