Cumhurbaşkanı Gül, Patnos 3. Jandarma Komando Alay Komutanlığı'nda Sancak Tevdi Törenine Katıldı

07.06.2012
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Gül, Patnos 3. Jandarma Komando Alay Komutanlığı'nda Sancak Tevdi Törenine Katıldı

 

Ağrı’da 12. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanlığı’nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Patnos’a helikopterle geçerek Patnos 3. Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda düzenlenen Sancak tevdi törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sancağı teslim ederken, “Size ve 3. Jandarma Komando Alayı’nın mensuplarına kutsal bir emaneti tevdi etmek üzere aranızdayım. Bu Sancak, yüce Türk milletinin alayınızın şerefine emanet ettiği kutsal bir varlıktır. Bu Sancak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şeref timsalidir” dedi.

“TÜRK ORDUSU, SANCAĞI UĞRUNA SEVEREK ŞEHİTLER VERMİŞTİR”

Türk ordusunun tarih boyunca dünyaya örnek olacak şekilde Sancağını koruduğunu, onu yücelttiğini ve uğrunda severek şehit olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Sizin de onun tertemiz, parlak, asil rengine leke getirmeyeceğinizden eminim. Onu şimdi emanete aldığınız gibi sizden sonraki komutana da şerefli ve tertemiz olarak teslim edeceksiniz. Bu kutsal emaneti Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak size teslim ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olusun” dedi.

CUMHURBAŞKANI GÜL, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Gül, konuşmasını bitirdikten sonra Sancağı öperek Alay Komutanı Kurmay Albay Koçyiğit’e teslim etti. Tören kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra törene katılan şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Törene, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş da katıldı.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı