Cumhurbaşkanlığı ArşivindenFoto GaleriVideo GaleriCumhurbaşkanına YazınCumhurbaşkanı NeredeSanal Tur

Cumhurbaşkanı Gül, Gölcük Donanma Komutanlığı’nı Ziyaret Etti

07.04.2012

 

Kocaeli ziyaretinin ikinci gününde önce Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ardından Ford Otosan Fabrikası ile Elimsan Fabrikası'nda incelemelerde bulundu. Son olarak Cumhurbaşkanı Gül, Gölkay mevkisindeki ağaç dikim törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kocaeli’deki temas ve incelemelerinin ikinci gününde sabah ilk olarak Gölcük'te bulunan Donanma Komutanlığı'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

FABRİKA ZİYARETLERİ

Daha sonra Gölcük'teki Ford Otosan Fabrikası'na geçen Cumhurbaşkanı Gül, fabrikanın Genel Müdürü Haydar Yenigün'ün kullandığı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un da bulunduğu golf arabasıyla fabrikayı gezdi ve Avrupa'daki fuarlarda tanıtılan ancak satışa yılın son çeyreğinde sunulacak olan aracı inceledi.

Cumhurbaşkanı Gül, Ford Otosan Fabrikası'nı ziyaretinin ardından Elimsan Fabrikası'nda da incelemelerde bulundu.

GÖLKAY MEVKİSİNDE AĞAÇ DİKİM TÖRENİ

Gölkay mevkisinde düzenlenen ağaç dikme töreninde Cumhurbaşkanı Gül'e Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da eşlik etti.

CUMHURBAŞKANI GÜL VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Cumhurbaşkanı Gül'e, adının verildiği ormana ilişkin bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Gül, ağaç dikme töreninin ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın, Gölkay İzmit Su Sporları Merkezi'nde kalabalık bir grubun beklediği bilgisini vermesi üzerine burada toplanan vatandaşlarla bir araya geldi.

Kocaeli’ne gerçekleştirdiği iki günlük ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra karayoluyla İstanbul'a geçti.