Noel Mesajı

24.12.2010

Sayın Cumhurbaşkanımızın Noel mesajı aşağıda sunulmaktadır:

“Hıristiyan vatandaşlarımızın ve tüm Hıristiyan Aleminin bugünden başlayarak idrak edecekleri Noel Bayramını en samimi hislerimle tebrik ediyorum.

Aynı sevinç ve ümitleri paylaşan tüm vatandaşlarımız, kökenleri ve inançlarından bağımsız olarak, Cumhuriyetimizin eşit mensupları ve halkımızın ayrılmaz birer parçasıdır.

Milletimizi tarih boyunca birlik ve bütünlük içinde tutan köklü hoşgörü, kardeşlik, karşılıklı saygı ve dayanışma duyguları, bugün de çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin harcındaki en önemli faziletleri teşkil etmektedir.

Demokrasi, insan hakları, kadın-erkek eşitliği ve hukukun üstünlüğü gibi evrensel değerlerle harmanladığımız, milletimize malolan bu müstesna vasıfları korumak ve geliştirmek, hepimizin başlıca sorumluluğudur.

Türkiye, geçmişte olduğu gibi gelecekte de, medeniyetler ve inançlar beşiği Anadolu’dan aldığı birikim ve güçle, bölgesinde ve dünyada barış ve istikrara katkıda bulunmaya devam edecek, farklı kültürler ve inançlar arasında diyalog sağlamaya yönelik çabaları da aktif olarak destekleyecektir.

Bu anlayışla, Hıristiyanlığın tüm geleneklerinden vatandaşlarımızın ve Hıristiyan dünyasının Noel Bayramlarını bir kez daha kutluyor, mutluluk, başarı ve esenlikler temenni ediyorum.”