Akşehir'de düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri dolayısıyla yayınlanmasını istedikleri mesajları

05.07.2004
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
"Türk Ulusu, tarihi boyunca yarattığı eşsiz kültürel mirasının, yetiştirdiği tarihe malolmuş kişiliklerin yaşatılmasına ve iletilerinin günümüze ulaştırılmasına büyük önem vermiştir.
Güldürü anlayışı, dürüstlüğü ve eleştirel bakış açısıyla, Anadolu insanının benimsediği yaşam biçimini ortaya koyan Nasreddin Hoca, zengin kültürel mirasımızın seçkin kişiliklerindendir.
Tüm yurttaşlarımızın, fıkralarındaki zenginlik, güldürü ve ince eleştiri yeteneğiyle tanıdığı, hazırcevaplılığı, kıvrak zekası ve bilgeliğine saygı duyduğu Nasreddin Hoca'nın, yol gösteren özlü ve öğretici düşünceleri bugün de geçerliliğini korumaktadır.
Nasreddin Hoca'nın, toplumsal yaşamın gerçeklerini yansıtan, hoşgörülü ve umutlu olmayı öğreten nüktelerinin gelecek kuşaklara aktarılmasında ve dünyaya duyurulmasında, Uluslararası Nasreddin Hoca şenlikleri önemli rol oynamaktadır.
Nasreddin Hoca Şenlikleri ve benzer etkinlikler, kültürel zenginliklerimizin yaşatılmasının yanı sıra, ülkemizin tanıtımına değerli katkılarda bulunmaktadır.
Bu anlamlı kültür şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyor, şenliğe katılan herkese ve yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum."
Yazdır Paylaş Yukarı